Burada A.Şaiqin sağlığında verilmiş fəxri fərmanlar və ünvanlar qorunur.
Abdulla Şaiqin anadan olmasının 70 illiyi münasibətilə Gənc Tamaşaçılar Teatrının kollektivi tərəfindən təbrik.
Azərbaycan Respublikası Ali Sovetinin Rəyasət heyəti tərəfindən A. Şaiqə verilmiş M. Qorkiy adına Gənc Tamaşaçılar Teatrının 25 illiyi ilə əlaqədar Fəxri Fərman.
ADU-nun kollektivi tərəfindən A. Şaiqə anadan olmasının 75 illiyi münasibətilə təbrik.
Azərbaycan Dövlət Nəşriyyatının kollektivi tərəfindən A. Şaiqə anadan olmasının 75 illiyi münasibətilə təbrik.
“Pioner” jurnalının 30 illiyi münasibəti ilə fəal iştirakına görə A. Şaiq Fəxri Fərmanla təltif edilmişdir.
Kamal Talıbzadənin 70 illiyi münasibətilə Ədəbiyyat İnstitutunun kollektivi tərəfindən verilmişdir.
Kamal Talıbzadənin 75 illiyi münasibəti ilə Azərbaycan EA “Yer elmləri bölməsi”nin akademik-katibi, Geologiya İnstitutunun direktoru, akademik Akif Ağamehdi oğlu Əlizadə tərəfindən verilmişdir.
Kamal Talıbzadənin 80 illiyi münasibəti ilə Yeni dövr ədəbiyyatı şöbəsi: Əflatun Saraçlı, İslam Ağayev, Şamil Vəliyev, Hüseyn İsrafilov, Alxan Bayramoğlu, Asif Rüstəmli, Nəzakət Qafqazlı, Aybəniz Əliyeva, Rauf Sadıqov, Dilarə Məmmədova tərəfindən verilmişdir. Bakı, 26 noyabr 2003-cü il.
Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Naziri Polad Bülbüloğlu tərəfindən Fəxri Fərman. Bakı, 26 noyabr 2003-cü il.
Azərbaycan Elmlər Akademiyasının Prezidenti Fəraməz Maqsudov, Akademik-katib Bəkir Nəbiyev tərəfindən Fəxri Fərman. Bakı, 18 iyun 2003-cü il.

Здесь хранятся почетные грамоты и адреса, врученные А.Шаигу при жизни.
Почетная грамота, врученная А.Шаигу Президиумом Верховного Совета Азербайджанской Республики по случаю 25-летия Театра юного зрителя имени М.Горького.
Поздравление коллектива АГУ по случаю 75-летия со дня рождения А.Шаига.
Поздравление коллектива Азербайджанского государственного издательства («Азернешр») по случаю 75-летия со дня рождения А.Шаига.
А.Шаиг был награжден Почетной грамотой за активное участие на праздновании 30-летия журнала «Пионер».
Была вручена коллективом Института литературы по случаю 70-летия Камала Талыбзаде.
Была вручена академиком-секретарем Отделения наук о Земле Академии наук Азербайджана, директором Института геологии, академиком Акифом Агамехди оглы Ализаде по случаю 75-летия Камала Талыбзаде.
Была вручена Отделом новой литературы по случаю 80-летия Камала Талыбзаде (Афлатун Сарачлы, Ислам Агаев, Шамиль Велиев, Гусейн Исрафилов, Алхан Байрамоглы, Асиф Рустамлы, Назакет Кавказлы, Айбениз Алиева, Рауф Садыгов, Диляра Мамедова). Баку, 26 ноября 2003 года.
Почетная грамота, врученная министром культуры Азербайджанской Республики Поладом Бюль-Бюль оглы. Баку, 26 ноября 2003 года.
Почетная грамота, врученная президентом Академии Наук Азербайджана Фарамазом Максудовым, академиком-секретарем Бекиром Набиевым. Баку, 18 июня 2003 года.