Kamal Talıbzadənin çap olunmuş kitablarının təqdimatı
25 may 2016-cı ildə AMEA-nın Nizami adına Ədəbiyyat İnstitutunda akademik Kamal Talıbzadənin “ Azərbaycan Ədəbi Tənqidinin Tarixi (1800-1920-ci illər)” və “ Seçilmiş əsərləri ” kitablarının təqdimat mərasimi keçirilib.
Kamal Talıbzadənin Nizami adına Ədəbiyyat institutunda hazırlanan “Seçilmiş əsərləri ” AMEA-nın Rəyasət Heyətinin Elmi nəşriyyat şurasının qərarı ilə “Elm” nəşriyyatı tərəfindən, Abdulla Şaiqin Mənzil Muzeyində nəşrə hazırlanan “ Azərbaycan Ədəbi Tənqidinin Tarixi (1800-1920-ci illər)” kitabı Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin maddi dəstəyi ilə “Şərq-Qərb” Nəşriyyat evində nəşr edilmişdir.
Tədbirdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, Nizami adına Ədəbiyyat İnstitutunun direktoru, akademik İsa Həbibbəyli və İnstitutun alimləri, Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin məsul işçiləri, Mədəniyyətşünaslıq üzrə elmi-metodiki mərkəzinin və Abdulla Şaiqin Mənzil Muzeyinin əməkdaşları iştirak ediblər.

Презентация изданных трудов Камала Талыбзаде
25 мая 2016 года в Институте литературы имени Низами НАНА прошла презентация книг академика Камала Талыбзаде «История литературной критики Азербайджана (1800-1920)» и «Избранные произведения».
Подготовленные к печати в Институте литературы имени Низами «Избранные произведения» Камала Талыбзаде были изданы в издательстве «Элм» согласно постановлению Совета научной печати Президиума НАНА, подготовленный к печати в Музее-квартире Абдуллы Шаига труд «История литературной критики Азербайджана (1800-1920)» был издан Издательским домом «Шерг-Герб» при материальной поддержке Министерства культуры и туризма Азербайджанской Республики.
На мероприятии приняли участие вице-президент Национальной Академии Наук Азербайджана, директор Института литературы имени Низами, академик Иса Габиббейли и ученые института, ответственные сотрудники Министерства культуры и туризма Азербайджанской Республики, сотрудники Научно-методического центра по культуроведению и Музея-квартиры Абдуллы Шаига.