Fəxri xiyabanda keçirilmiş tədbir
24 fevral 2016-cı il dünya şöhrətli ədib, görkəmli Azərbaycan şairi, yazıçısı, dramaturqu, pedaqoqu Abdulla Şaiqin 135-ci il doğum günü ilə əlaqədar fəxri xiyabanda məzarı ziyarət edilib.
Tədbirə Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin əməkdaşları, Cəlil Məmmədquluzadə, Nəriman Nərimanov, Cəfər Cabbarlı, Səməd Vurğun, Rastropoviç ev və xatirə muzeylərinin əməkdaşları, A.M.E.A.-nın əməkdaşları, Pedaqoji kollecin kollektivi, Abdulla Şaiq adına 54 saylı orta məktəb və ədibin adını daşıyan kitabxana, Azərbaycan Pedaqoji Universitetinin və Azərbaycan Menecment və Turizm Universitetinin kollektivi, KİV nümayəndələri dəvət olunmuşdular.

Мероприятие, проведенное в Аллее почетного захоронения
24 февраля 2016 года по случаю 135-летия со дня рождения всемирно известного азербайджанского писателя, выдающегося поэта, прозаика, драматурга, педагога Абдуллы Шаига была посещена его могила в Аллее почетного захоронения.
На мероприятие были приглашены сотрудники Министерства культуры и туризма, мемориальных музеев и домов-музеев Джалила Мамедкулизаде, Наримана Нариманова, Джафара Джаббарлы, Самеда Вургуна, Леопольда и Мстислава Ростроповичей, Национальной Академии Наук Азербайджана, коллективы Педагогического колледжа, средней школы № 54 имени Абдуллы Шаига и носящей имя классика библиотеки, Азербайджанского государственного педагогического университета и Азербайджанского университета менеджмента и туризма, представители СМИ.