Tarix: 30.12.2016 - Saat: 6:14
Burada A.Şaiqin sağlığında dövlət tərəfindən verilmiş orden və medallar qorunur. Döş nişanı: A.Şaiq.1881. _______ Döş nişanı: S.Sani.1975. _______ Döş nişanı: Lenin adına Azərbaycan Dövlət Pedaqoji İnstitutu – 50...
Davamını oxu ->>
Tarix: 30.12.2016 - Saat: 6:10
Bura muzeydə və məktəblərdə keçirilən tədbirlərin foto surətləri, video şəkilləri, audio kasetlər və DVD-lər daxildir.   Marneulidə – Sarvanda A.Şaiqin xatirə lövhəsi önündə foto. Soldan: Əli Yüzbaşov, Aslan Aslanov,...
Qədim, yeni və hədiyyə kitabları
Tarix: 30.12.2016 - Saat: 6:06
Bura dövri mətbuat, A.Şaiqin vaxtı ilə mənzilində olmuş kitabxanaya aid olan kitablar, A.Şaiqlə bağlı kitab və jurnallar aiddir. A.Şaiq “Araz”. I cild. Latın əlifbası ilə. Redaktoru Ə.Əbülhəsən. 274 səh. 1940. A.Şaiq “Qoçpolad”....
ƏLYAZMALARI
Tarix: 30.12.2016 - Saat: 6:05
Bura A.Şaiqin əlyazmaları və müxtəlif sənədlər aiddir.    Abdulla Şaiqin tərcümeyi-halı. Kiril əlifbası ilə. A.Şaiq. Pirin kəraməti. 1912 -ci il. Ərəb əlifbası ilə.    A.Şaiq. Qəhrəman qız....
Tarix: 30.12.2016 - Saat: 6:00
Bura muzeydə, məktəblərdə və müxtəlif yerlərdə keçirilən tədbirlərin p.a.d aiddir. M. Əzizbəyov adına Dövlət Dram Teatrında A. Şaiqin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar dəvətnamə. Azərbaycan Dövlət Akademik...
Tarix: 30.12.2016 - Saat: 5:52
Burada A.Şaiqin sağlığında verilmiş fəxri fərmanlar və ünvanlar qorunur.    Abdulla Şaiqin anadan olmasının 70 illiyi münasibətilə Gənc Tamaşaçılar Teatrının kollektivi tərəfindən təbrik.    Azərbaycan...
İNCƏSƏNƏT ƏSƏRLƏRİ
Tarix: 30.12.2016 - Saat: 5:41
Bu şöbəyə rəsm əsərləri, kətan üzərində yağlı boya ilə işlənmiş portretlər, qrafika, heykəltaraşlıq və illüstrasiyalar aiddir. Natürmort – “Üç limon”. Rəssamı məşhur türk alimi A. Şaiqin yaxın dostlarından prof....

Здесь хранятся ордена и медали, врученные А.Шаигу при жизни. Нагрудный значок: А.Шаиг. 1881. _______ Нагрудный значок: С.Сани. 1975. _______ Нагрудный...
30.12.2016 - 6:10
Сюда входят копии фотографий и видео-съемки, сделанные во время мероприятий, которые проводились в музее и школах, аудио-кассеты и DVD. В...
30.12.2016 - 6:06
Сюда относятся периодическая печать, книги, входящие в личную библиотеку А.Шаига, книги и журналы, связанные с А.Шаигом. А.Шаиг. «Араз». Том...
РУКОПИСИ
30.12.2016 - 6:05
Сюда относятся рукописи А.Шаига и различные документы. Автобиография Абдуллы Шаига. На кирилице. А.Шаиг. Чудотворность пира....
30.12.2016 - 6:00
В данном отделе хранятся программы, афиши, пригласительные мероприятий, которые проводились в музее, школах и т.д. Пригласительное на...
30.12.2016 - 5:52
Здесь хранятся почетные грамоты и адреса, врученные А.Шаигу при жизни. Поздравление коллектива Театра юного зрителя по случаю 70-летия...
30.12.2016 - 5:41
Данный отдел включает в себя произведения живописи, портреты, написанные масляными красками на полотнах, графику, скульптуру и иллюстрации. Натюрморт...
30.12.2016 - 5:20
Здесь хранятся фотографии, афиши и программы, относящиеся к театру. Программа спектакля «Нушабе». Программа спектакля «Эльоглу». Программа...